Українське життя Гамбурга - минуле та теперішньє

Україна, багата ресурсами країна, розташована на самому кордоні з Європейським Союзом та на віддалі лише двох годин польоту від Гамбурга. І ця країна на березі Чорного моря все більше наближується до Європейського Союзу!

Українське життя Гамбурга - минуле та теперішньє

Між Гамбургом та Україною уже виникло багато приватних контактів. Близько 30 000 українців обрали Північну Німеччину своєю новою батьківщиною. З них 3 400 є жителями міста на Ельбі. В університеті Гамбурга навчається більше ніж 300 українських студента.

Серед сучасної української діаспори можна виділити чотири хвилі міграції з України. Перші три припали на початок минулого сторіччя, період між двома світовими війнами та повоєнні роки. Люди покидали Батьківщину через погіршення соціально-економічних умов, а також з політичних причин. Четверта хвиля міграції припала на наприкінці двадцятого століття і якісно змінила еміграцію. У Німеччину приїжджає дедалі більше представників української інтелігенції, як правило, високоосвічені люди та кваліфіковані спеціалісти.

Найвідомішою візитною карткою України у світі є брати Клички, котрі живуть та працюють у Гамбурзі. Боксери добре знають німецьку. Кожен їх виступ супроводжується українським гімном та прапором. Брати беруть участь у майже всіх офіційних заходах України в Німеччині.

Консульство України у Гамбурзі, що було засновано у 2002 році, докладає усіх зусиль щодо підтримки громадян України у повсякденних справах і є надійним партнером для місцевих фірм та підприємців.

З 2004 року у Гамбурзі існує представництво Союзу українських студентів у Німеччині, котрий був заснований ще у 1949 році. Ця організація має на меті об'єднання українських студентів в Німеччині та надання організаційної, моральної, культурної та фінансової підтримки своїм членам. Проводяться культурні вечори, різноманітні заходи у тісній кооперації з іншими німецькими та інтернаціональними студентськими організаціями, а також з іншими установами з усього світу. За підтримки об'єднання "Українці північної Німеччини" у Гамбурзі працює школа "Країна знань", котру можуть відвідувати діти різного віку і де вони вивчають українську мову, а також знайомляться з українською та зарубіжними культурами. Мовна школа "Країна знань" діє при Генеральному консульстві України. 

Традиційно центром українського культурного життя громади завжди була і є церква. В Гамбурзі українці збираються на щонедільну літургію у збудованій у 1969 році українській греко-католицькій церкві Всіх святих. Архітектору Карлхайнцу Баргхольцу вдалося поєднати два напрямки сакральної архітектури - традиційну візантійсько-українську та сучасну західну.

На протязі останніх років у рамках турів по Німеччні відвідали українська музична капелла "Думка", хор "Хрещатик", етнографічний колектив "Божичі", рок-групи "Гайдамаки", "ВВ", "Мандри", а також Океан Ельзи". Український вітрильник "Херсонес"  багато років успішно брав участь у святкуванні дня народження Гамбургського порту і був одним з найулюбленіших об'єктів для відвідувачів та глядачів