Україна та Гамбург: економічні відносини та стратегічне партнерство

Німеччина - це один з найважливіших торгових партнерів України. Зовнішня торгівля наших країн має великий потенціал для розвитку. Особливо значні можливості зростання торгових об'ємів мають сільськогосподарська продукція та постачання продукції машинобудування та комплектуючих.

Україна та Гамбург: економічні відносини та стратегічне партнерство

Співпраця між підприємствами з Гамбурга та України розвивається дуже успішно. Tорговельний обіг між Гамбургом та Україною в 2011 році досягнув рекордного рівня за останні 20 років. Це також стосується усієї української торгівлі з Північною Німеччиною. Постачання продуції з України в Гамбург зросло на 31,1%, причому можливості двосторонньої торгівлі ще далеко не вичерпані. Від початку політичної та економічної відкритості України природньо виникають багато інших галузей, котрі забезпечують можливості довготривалої та успішної співпраці між Україною та Гамбургом.

Цілий ряд німецьких та гамбургських фірм торгують з Україною. Серед них такі відомі фірми, як "АТ РВЕ Деа" (RWE Dea AG), "Блом і Фосс" (Blohm & Voss), "Боде Хімі" (Bode Chemie). Фірма "Боде Хімі" (Bode Chemie) уже створила у Києві сітку аптек. Такі підприємства, як "АТ Байерсдорф" (Beiersdorf AG), "Юнггайнріх" (Jungheinrich) та "Реемстма" (Reemtsma) також відомі на українському ринку.

Ще один важливий аспект співпраці між Україною та Гамбургом - проекти модернізації українських портів. Гамбургська фірма "ТОВ Гамбург Порт консалтінг" (Hamburg Port Consulting GmbH) заснувала спільне підприємство з управлінням одеського порту. Будівельна фірма "АТ Йозеф Мьобіус Бау (Josef Moebius BAU-AG) бере участь у поглибленні дельти Дунаю. 

Бюро делегата німецької економіки в Україні одночасно репрезентує асоціацію торгово-промислових палат Німеччини і таким чином представляє інтереси німецьких підприємств, фірм, товариств та об'єднань. З 2002 року в Гамбурзі працює консульське представництво України, що є важливим внеском до співпраці з німецькими політичними та економічними колами. Генеральне Консульство України докладає усіх зусиль, щоб стати надійним партнером для місцевих фірм та підприємців.

Верховний адміністративний суд України активно співпрацює з Гамбургом. Щорічно відбуваються візити представників адміністративних судів у рамках делегації українських суддів у Гамбург з метою вивчення правових основ та практичного досвіду у застосуванні медіації в Німеччині.

Багато партнерств уже виникло між гамбурзькими та українськими вищими школами. Співпраця кафедри автоматизованих систем управління (АСУ) Харківського Політехнічного інституту та Технічного університету Гамбурга почалась ще у 2000 році. Практика студентів та аспірантів кафедри АСУ при Технічному університеті, спільна розробка публікацій, візити професорського складу з доповідями про сучасні наукові проблеми економіки - ці форми співпраці зростають з року в рік. Дніпропетровський національний університет з 2002 року займається спільними дослідженнями з центром молекулярної нейрології Гамбурга в галузі молекулярної нейробіології. Кафедра фізики при Національному університеті біоресурсів та природокористування України активно співпрацює з міжнародним науковим центром Гамбурга. Клініка психіатрії, психології та сексології Львівського національного університету ім. Данила Галицького кооперує з медичним факультетом університету Гамбурга.